آشنایی با طراحی سایت خبری

طراحی-سایت-خبری

آشنایی با طراحی سایت خبری

 

طراحی سایت خبری

از آنجایی که سایت های خبری و اطلاع رسانی از پربازدیدترین سایت های اینترنتی به شمار می روند طراحی سایت خبری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. طراحی سایت خبری نسبت به گذشته از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و این امر با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام می باشد.

تعداد مخاطب برای سایت های خبری از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه تعداد کاربر آنلاین اینترنت در ایران و آمارهای موجود، سایت های خبری در صورتی که طراحی مناسبی داشته باشند و محتوای مفیدی تولید کنند و از لحاظ سئو هم رتبه خوبی داشته باشند می توانند مخاطب قابل توجهی را به خود جذب نمایند.

 

اصول طراحی سایت خبری

 

بخش عمومی در طراحی سایت خبری

بخش عمومی وبسایت خبری معمولا باید شامل آرشیو اخبار، آرشیو گزارش ها، آرشیو مقالات، آرشیو مصاحبه و گفت و گو ها، آرشیو گزارش های تصویری و… باشند.

 

صفحه نمایش سایت خبری

در صفحه نمایش سایت خبری باید ساعت و تاریخ خبر ثبت شود، سرویس مطلب نمایش داده شود و نوع مطلب ارائه شود، علاوه بر این باید تعداد بازدید ها، نظرات کاربران، لینک های مرجع و نام نویسنده نیز ظاهر شود.

 

بخش کاربران، خبرنگاران و اعضا در طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری می بایست برای کاربران، خبرنگاران و اعضا صفحات کاربری مجزایی طراحی شود.

 

طراحی پنل دبیر

در طراحی سایت خبری باید بخشی برای دبیر طراحی شود که از طریق آن بتواند، مطالب را از طریق آن حذف، بایگانی، تایید یا ویرایش کند.

 

 

 

طراحی بخش مدیریت

یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی یک سایت خبری بخش مدیریت سایت است. این بخش تقریبا از مهم ترین بخش های یک سایت خبری به حساب می آید. علت این موضوع آن است که مدیر باید به تمام مطالب ارائه شده دسترسی داشته باشد. میزان دسترسی دیگر مدیران سایت توسط مدیر اصلی تعیین می شود.

 

سرعت لود مناسب سایت خبری

از آنجایی که مردم می خواهند خبر ها را در لحظه و در ثانیه کسب کنند سرعت لود سایت خبری از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بهینه سازی شود در صورتیکه  سرعت لود سایت پایین باشد هم مخاطبان و هم گوگل کمتر به سایت شما توجه خواهند کرد.

 

استفاده از مولتی مدیا در طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری باید فضایی برای قرار دادن مولتی مدیا در نظر گرفته شود زیرا در یک سایت خبری انتشار خبر علاوه بر شکل متداول متنی معمولا به صورت های دیگری همچون گرافیکی، صوتی و ویدیویی نیز انجام می شود.

 

 

طراحی سایت خبری در رشت و استان گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *